ЛЮБІТЬ РЕКЛАМУ
- Viktoria Klopotovska
- 25 січ. 2021 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 16 трав. 2021 р.
Реклама є невід’ємною частиною інформаційного простору. Проте вона, як це часто буває з неприємними явищами, є симптомом хвороби суспільного організму. Діагноз: брак реальності.
Один з найвідоміших теоретиків постмодернізму Жан Бодріяр описує економічну та культурну ситуацію ХХ століття через поняття симулякру та гіперреальності.
Симулякр - такий знак, що відсилає не до якоїсь речі (означуваного), а лише до іншого знаку. Ці численні знаки, які насправді нічого не означають, утворюють гіперреальність.
Речі оцінюються не за законом додаткової вартості, а виходячи з логіки «це вважається крутим»: щось є цінним не тому, що його виробництво вимагає багато праці, матеріалів тощо, а тому, що це престижно, брендово. Таким чином нівелюється різниця між речами й ідеями - ті й інші рівною мірою є об’єктами маркетингу.
Реклама є симптомом хвороби суспільного організму. Діагноз: брак реальності
Реклама, як і медіа, є апогеєм симуляції. ЗМІ не висвітлюють події, а створюють їх - вони самі є подіями. Існує вислів «інформаційний привід» - коли реальність просто слугує матеріалом для новини. Явище, не висвітлене в масмедіа, не може мати впливу- його просто не існує.
Реклама, як відомо, створює потребу. Вона не намагається продати річ або послугу - реклама продає щастя, красу, мрію. Зміст реклами може мати мало спільного з її об’єктом. Неможливо змусити людину платити вдвічі більше за гаджет з такими ж функціями, як у більш дешевого аналога - але вона платитиме за статус, приналежність до певної спільноти - за те, що саме цей гаджет зробить її щасливою. Політична реклама в цьому сенсі є вінцем еволюції: вона в принципі не пропонує нічого, окрім щастя та добробуту прямо зараз.
Ми живемо в режимі постійного опитування.
Опитування хоче почути, що думає споживач, але ще більше воно хоче переконати споживача думати те, що вигідно замовникам опитування.
Реклама - поінформований сталкер. Вона будує для нас окремий сегмент реальності
Завдяки прихованому Великому Брату, який очікує на кожного з нас у мережі, реклама стає розумнішою. Ми здійснюємо відбір продуктів, інформації, ідей і в той же час, вони відбирають нас. Реклама - ніжний загарбник. Вона підбирається до кожного користувача в залежності від того, які сайти він відвідує, що його цікавить, які попередні замовлення він робив, про що спілкувався в чатах з друзями чи співрозмовниками. Реклама - поінформований сталкер. Вона будує для нас окремий сегмент реальності, і інструменти для цього ми вручаємо їй самі.
Kommentare